יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

במה ראשונה תשע"ו

תכנית "במה ראשונה" ליוצרים צעירים, המתקיימת זו השנה התשיעית, מעניקה במה רב תחומית לתלמידים יוצרים מוכשרים בחינוך העל יסודי לעידוד וטיפוח אמנויות השפה (כתיבת פרוזה ושירה) והציור. התכנית מיועדת לתלמידים בכיתות ט'-י"ב
ומשלבת בתוכה סדנאות כתיבה, תחרות כתיבת יצירות קצרות וכן מיון ואיתור של תלמידים מוכשרים בתחומים אלה.

 

שיאה של התכנית באירוע הסיום שהתקיים ב-14.6.16 בבית העם ובו הקריאו בני הנוער את השירים והסיפורים פרי עטם מעל במה ציבורית לפני קהל רחב במסגרת אירועי שבוע הספר בראשון לציון.

 

התכנית השנה בהנחיית אליענה אלמוג, סופרת, מתרגמת ומנחת סדנאות כתיבה במרכז רון ורדי למחוננים ומצטיינים.

 

במהלך שנת הלימודים תשע"ו שלחו עשרות בני נוער מבתי ספר שונים כ-400 קטעי שירה ופרוזה. השנה זכו במקומות הראשונים:
במקום ה-1: שרון ליטבין, בית הספר למדעים ואמנויות
במקום ה-2: ניתאי נדיבי, קריית החינוך "הגימנסיה הריאלית" מקיף א'
במקום ה-3: מיתר ג'וליה אלגריסי, קריית החינוך "המעיין" מקיף י"ב

 

‎חברי ועדת השיפוט: אליענה אלמוג, סופרת מתרגמת ומנחת סדנאות כתיבה, רות אלמוג, סופרת וזוכת פרס ראש הממשלה; מתי שמואלוף סופר משורר ומנחה סדנאות כתיבה; עומר בקרמן ביבליותרפיסט, מטפל ומנחה קבוצות בהבעה וביצירה; ברכה צויליך מנהלת יחידת מחוננים ומצטיינים במינהל החינוך.

 

 להלן מנימוקי הבחירה של חברי הוועדה

 שרון ליטבין

"זו אינה הפעם הראשונה בה אנו נחשפים לכתיבתה היפה של שרון ליטבין. שרון משתתפת באופן קבוע בתחרות במה ראשונה מזה כמה שנים, דבר המאפשר לנו לעקוב אחרי כתיבתה ואחרי האופן בו היא מתפתחת ככותבת. השירים ששרון שלחה לנו השנה הראו לנו התפתחות משמעותית ובשלות שלא הצלחנו למצוא ביצירות אחרות שקיבלנו לתחרות. שיריה של שרון הם כאחד עשירים, אניגמאטיים, מורכבים ומלאי ביקורת חברתית ואמירה ברורה של אישה צעירה החיה בעולם בעיניים פקוחות ורגישות ומודעת לכל מה שקורה סביבה..."

 

ניתאי נדיבי

"סיפורו של ניתאי 'מלכודת' הפתיע אותנו בעושר המטאפורי שבו וביכולת של ניתאי לשלב בקטע סיפורי הרהורים פילוסופיים הלקוחים היישר מעולמו הפנימי של נער בגיל ההתבגרות. 'מלכודת' הוא קטע פרוזה מרתק, עשיר, מלא בדימויים ומטאפורות, וניחן בעדינות ורגישות רבה. שיריו של ניתאי הם שירים שלמים, בוגרים, מטאפוריים גם הם שמשתמשים בשפה לירית ופואטית ומביאים לידי ביטוי את נבכי נשמתו של הכותב..." 

 

מיתר ג'וליה אלגריסי

"בשיריה של מיתר מתקיימת עדינות שנדירה במקומותינו, היא לא חוששת להביע בשיריה את הכמיהה לאהבה ואת הכאב שבאהבה. אין בשיריה של מיתר טיפה של ציניות אלא רק רגש עדין, כן ויפה. אנו סבורים כי היכולת הזו להביע רגש כמיהה וכאב באופן כה עדין ומדויק היא יכולת נדירה ומיוחדת במינה, וכי הכנות המתקיימת בשיריה של מיתר חיונית לכל כותב..."

 

  לחוברת היצירות של משתתפי "במה ראשונה" 2016 לחצו כאן
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד