יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מטרות התכנית

כוחה של האמנות הוא להשפיע על הלכי הרוח, על יצירת אקלים מקבל ותומך וסביבה מעוררת ומגרה. בעיקר נודע כוחה ביכולתה להניע אנשים לפעולה וחשיבה ביקורתית. אמנות טובה מעוררת אותנו להתבונן בעצמנו ולבדוק את עולמנו ואת התנהגותנו. היא מערערת את ביטחוננו וגורמת לנו להטיל ספק באמיתות מוסכמות, היא מעוררת דילמות, מציבה סימני שאלה ואינה נותנת תשובות ישירות.

סל תרבות עירוני, כנגזרת של סל תרבות ארצי, חרת על דגלו את החינוך לפלורליזם תרבותי ושם לו למטרה לחשוף מספר רב של תלמידים לאמנות איכותית, מורכבת וייחודית תוך הקפדה על בחירות אמנותיות שיהלמו את גיל התלמידים ואת צרכיהם הקוגניטיביים והרגשיים.

האמנות פותחת בפני התלמיד ובפני מערכת החינוך דרכים חדשות לחשיבה וסוג אחר של למידה. החשיפה לאמנות במסגרת בית הספר מזמנת לתלמיד דיון מסוג שונה בשאלות של פרט, חברה ומהות. זוהי למידה המאפשרת תהייה והעלאת שאלות מחד גיסא, אך מספקת גם תשובות רבות מאידך גיסא.

תכנית סל תרבות מובנית ושואפת ליצור רצף הדרגתי ומתפתח שיפגיש את תלמידי מערכת החינוך, מגיל הגן ועד כיתות התיכון, עם תחומי האמנות על סוגיהם: מחול, תיאטרון, ספרות, אמנות פלסטית, קולנוע, מוסיקה.

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד