ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע העליות בבי"ס חביב

במהלך שבועיים חקרו תלמידי בי"ס חביב באופן חוויתי את נושא העליות במסגרת 70 שנה למדינת ישראל. התוצרים הוצגו בתערוכה ססגונית שכללה קולות, ריחות, טעמים ומראות בשלל צבעים.

 

תלמידי שכבות א'-ב' עסקו בחקר משחקי ילדות, כאשר ההורים היו שותפים ללמידת המשחק. התלמידים למדו לכתוב הוראות משחק והציגו בתערוכה את המשחקים ואת תהליך החקר שביצעו; תלמידי שכבה ג' חקרו את החפצים אותם הביאו מארצות המוצא. ברקוד הוצמד לכל חפץ ובסריקתו ניתן היה ללמוד על החפץ וכן לשחק משחק לוטו; תלמידי שכבה ד' עסקו בחקר שירים, תרגמו שירים מארץ המקור ואף הקליטו שיר משלהם בנושא העליות. בתערוכה ניתן היה להקשיב ולצפות בשירים; תלמידי שכבה ה' הקימו את "שוק העליות" בו הוצגה תערוכה של חפצים, בגדים ומאכלים מארץ המקור וניתן היה לטעום ממעשה ידיהם של התלמידים וההורים; ותלמידי שכבה ו' למדו על משמעות הגרפיטי, קיר גרפיטי הוצג בביה"ס ועליו נקודות האור אל מול האתגר שבעלייה למדינת ישראל.


ענת רחמנוב, מנהלת ביה"ס: "יום זה הוא יום משמעותי וחשוב בתהליך הלמידה הבית ספרי ומשלב עיסוק בתחום האישי-רגשי בהיסטוריה של מדינת ישראל, גיאוגרפיה ובתהליכי למידה. ביקור המטה זימן התבוננות מעמיקה על תהליכי הלמידה בביה"ס וזימן שיח משמעותי בנושא. ניתן היה לראות שהתלמידים למדו ונהנו מהתהליך". 

 

בפעילות שבוע העליות בבית ספר חביב ביקרו נציגי משרד החינוך, המפקח על החינוך הממלכתי-דתי הרב גד בר טוב, מפקחת בתיה"ס הממלכתיים-דתיים רחלי וייסברד, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך תמי רונן, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך חמ"ד מיכל קלדרון, ויקי ניצן מפקחת כוללת בתי"ס יסודיים, מפקחים מתחומי דעת שונים במשרד החינוך, הנהלת אגף הקליטה, שוש אבטליון מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול במינהל החינוך, נציגים מעמותת נאקואג' ועוד.

 
 
 
 
 
 
 
 
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד