יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

קריית החינוך השש שנתית "הגימנסיה הריאלית" מקיף א'

מערכות ביוטכנולוגיה (קוד מגמה: 1610)
(* הרישום למגמה זו מיועד לתלמידי ראשון לציון בלבד המתגוררים במזרח העיר ובמרכזה). 

אודות המגמה: מגמה מדעית טכנולוגית החושפת תלמידים בעלי מוטיבציה וסקרנות מדעית לנושאים בחזית המדע. ביוטכנולוגיה הוא ענף מדעי העושה שימוש במערכות ביולוגיות לתהליכי יצור ותעשייה, רפואה וחקלאות. במגמה זו לומדים פיזיקה, כימיה, ביוכימיה, ביולוגיה, הנדסה גנטית, ביואינפורמטיקה ותהליכים ביוטכנולוגיים. הלימודים במגמה זו כוללים סיורים במפעלי ביוטכנולוגיה, שימוש רב במעבדות ובמכשור מתקדם ביותר.
במסגרת לימודי המגמה יבוצע פרויקט גמר ברמת 5 יח"ל הכולל ביצוע מחקר ניסויי, הכרה בפועל של מערכת המחקר ושיטות העבודה, ביצוע המחקר הלכה למעשה ותיקופו ע"י תוצאות ודיאלוג עם הקהילה.

 

תנאי קבלה:

  • ראיון אישי; 
  • מתמטיקה ואנגלית הקבצה א' מציון 85 ומעלה; מדעים 85 ומעלה.

פנייה לרכזת המגמה: batya.sher@gmail.com

 

כדורסל בנים/בנות (קוד מגמה: 4001)
אודות המגמה: הלימודים במגמת הספורט הם במסלול העיוני ומאפשרים לספורטאים מצטיינים (בנות ובנים) למצות את יכולותיהם והישגיהם הלימודיים בספורט. התלמידים מקבלים במסגרת הלימודים העשרה מקצועית ועיונית, תעודת מדריך כדורסל בשיתוף מכללת גבעת וושינגטון באישור משרד החינוך. בתיכון מקיף א' נבחרות כדורסל המשחקות בליגת על לבתי ספר תיכוניים - בנים/בנות. תלמידי הגימנסיה המשתתפים בנבחרות הספורט יכולים לבחור בכל תכניות הלימודים הרגילות בנוסף להתמחות בספורט.

 

תנאי קבלה:

  • מבחן מעשי ביסודות הכדורסל, בדיקת מיומנויות אישיות ויכולות טכניות. 
  • על התלמידים להיות שחקני כדורסל פעילים באגודת כדורסל ובעלי כרטיס שחקן.

פנייה לרכז המגמה: realit65@gmail.com

 

מחוננים (קוד מגמה: 99)
בכיתה זו מתקיימים לימודים מתוגברים (האצה) ולימודי הרחבה המאפשרים לתלמידים מחוננים למצות את יכולותיהם. כמו כן זוכים התלמידים לתכניות העשרה ייחודיות במטרה לקדם ולהרחיב את אופקיהם, מעורבות בקהילה, תרומה על פי תחומי עניין וכישורים ואפשרות לשילוב לימודים אקדמיים באוניברסיטה. הכיתה מעניקה סביבה לימודית מאתגרת וסביבה חברתית תומכת.

תנאי קבלה: יתקבלו תלמידים שיעמדו במבחני ההתאמה של משרד החינוך, האגף למצטיינים ומכון "קרני". 

 

פנייה לרכזת המגמה: Michal.Keren@gmail.com

 

חשמל - תכנית טו"ב (טכנאים ובגרות) קוד מגמה: 3310
אודות המגמה: תכנית טו"ב מהווה מסלול לימודים מואץ מכיתה י' ועד כיתה י"ב, שבסיומו הבוגרים זכאים לשתי תעודות: תעודת בגרות ותעודת הסמכה כטכנאים. הבוגרים יכולים להמשיך לכיתה י"ד, בתוספת של שנת לימוד אחת מעבר לכיתה י"ב, ולקבל הסמכה כהנדסאים.
מטרת התכנית היא להגדיל את מספר התלמידים המסיימים את בית הספר התיכון עם תעודת בגרות ודיפלומה של טכנאי או הנדסאי, המאפשרים אופק התפתחותי, לימודי ותעסוקתי.
תלמיד מתחיל ללמוד בתכנית טו"ב בכיתה י' ומשלים את דרישות הקבלה ללימודי המשך עד סוף כיתה י"א, יתמקד בכיתה י"ב בלימודים לקראת דיפלומה של טכנאי, במקביל להשלמת הזכאות לתעודת הבגרות.
הלמידה בתכנית טו"ב מעמיקה ומאתגרת, במסגרתה התלמידים נחשפים לתחומים טכניים שונים כגון: חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים, פיקוד ובקרה, ולומדים על התעשייה בישראל ועל תחומיה השונים במסגרת מגוון פעילויות והתנסויות.

 

תנאי קבלה:

  • הקבצה א' ציון 75 ומעלה בכל המקצועות
    ציון א' בהתנהגות
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד