יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

קריית החינוך השש שנתית "רביבים" מקיף ז'

מגמת הנדסת תעשייה וניהול - התמחות בניהול הייצור (קוד מגמה: 1810)
מקצוע תעשייה וניהול הפך בשנים האחרונות לגורם מרכזי המשפיע על כל ארגון ומפעל לאור קצב ההתפתחות הטכנולוגית. השינוי בדפוס החיים של בני האדם, אמצעי התקשורת ותנאי השוק המקומי והבינלאומי מגבירים את התחרותיות ומצריכים ראייה עסקית רב-תחומית בתחומי התכנון, הפיתוח והייצור. תוכני הלימוד אליהם נחשפים תלמידי המגמה יוצרים ראייה הוליסטית של תחום תעשייה וניהול. בוגרי המגמה יוכלו להשתלב בצה"ל ביחידות מחשב, בניהול פרויקטים, בארגון שיטות ובהמשך בארגונים יצרניים, בארגונים נותני שירות ובארגוני היי-טק, וכן להמשיך את לימודיהם לתואר טכנאי והנדסאי תעשייה וניהול או לתארים גבוהים יותר במוסדות להשכלה גבוהה.

 

מקצועות הלימוד משלבים נושאי הנדסה תעשייתית, תורת הניהול, כלכלה, מחשבים, בקרת איכות, יזמות עסקית, שיווק ועוד. תלמידי המגמה בקריית החינוך רביבים יוכלו להמשיך את לימודיהם במכללה לכיתות י"ג-י"ד. התלמידים זכאים בסוף לימודיהם לתעודת טכנאי/הנדסאי תעשייה וניהול וצוברים ניסיון מקצועי תוך כדי שירותם הצבאי. הלימודים מתקיימים בכיתות גדולות ומרווחות המאובזרות באמצעים טכנולוגיים חדישים.

 

תנאי קבלה:

 • ריאיון אישי;
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה א' מציון 70 ומעלה
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה ב' מציון 75 ומעלה
 • התנהגות א'. ממוצע ציונים כללי בתעודה 70

רכזת המגמה: אתי כץ etikz@netvision.net.il

 

מחול (קוד מגמה: 4012) *לתלמידי מזרח ומרכז העיר
חינוך באמצעות מחול הוא גורם משמעותי בעיצוב אישיותם של תלמידים. מגמת מחול היא מסלול המאפשר מיצוי ומצוינות וטיפוח הכישרון האמנותי, תוך העמקה והתמחות בתחומי המחול המעשיים והתאורטיים ובשימת דגש על הישגיות, ידע וביצוע. צוות המגמה מעודד את התלמידים לרמת הישגים גבוהה, ומכשיר אותם לגישה מקצועית במחול, תוך פיתוח מעמיק של יכולתם הריקודית. התלמידים לומדים בעזרת שפת המחול הרגלי עבודה נכונים שיעזרו להם בעתיד בכל תחום שיבחרו.

 

המגמה הופכת לבית שבו יש מקום לכל אינדיבידואל, ועם זאת הקשר בין התלמידים והתמיכה ההדדית הם חלק בלתי נפרד מההישגים.

המגמה מכשירה את התלמידים בתחומים המעשיים: בלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה, ובתחומים העיוניים: תולדות המחול, אנטומיה ומוסיקה, וכל זאת ברמה מקצועית גבוהה תוך מתן דגש על הקניית הרגלי עבודה ויצירה נכונים.

 

צוות המורים של המגמה הוא צוות מקצועי ומיומן שעמל על טיפוח כל תלמיד ותלמידה, הבנת אישיותו הכוללת, רצונותיו ושאיפותיו.

במסגרת המגמה יוצאים התלמידים להופעות של להקות מחול מהארץ ומחו"ל, מועשרים בסדנאות בשיתוף כוריאוגרפים אורחים ומופיעים באירועים שונים שמקיים בית הספר.
בכיתה י"ב ניגשים התלמידים לבחינת הבגרות הכוללת ידע עיוני ויכולת מעשית ברמה של 5-10 יחידות לימוד. לרשות התלמידים שני אולמות מחול מקצועיים ואודיטוריום.

 

תנאי קבלה:

 • מבחן התאמה. 
 • רקע קודם במחול.
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה א' מציון 80 ומעלה (מסלול מדעי)
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה ב' מציון 75 ומעלה (מסלול עיוני)
 • ממוצע ציונים כללי 70; ציון בהתנהגות: א'

רכזת המגמה: סיגל נחמוני sigalnac@013.net

 

מערכות טלוויזיה וקולנוע (קוד מגמה: 2110)
מגמת הקולנוע היא אחת המגמות המובילות בארץ בתחומה ובה לומדים בימוי והפקה, תסריטאות, צילום, עריכה, סאונד, שפה קולנועית ועוד. במגמה מלמד צוות מורים מקצועי, המורכב, בין השאר, מיוצרים פעילים בתעשייה. הצוות מוביל את התלמידים ליצירה ולהפקה ברמה הגבוהה ביותר. כתוצאה מכך מגיעים תלמידי המגמה להישגים גבוהים ביותר וקוטפים בעקביות פרסים רבים בתחרויות ובפסטיבלי הסרטים החשובים בארץ.
הלימודים במגמה משלבים פיתוח יצירתיות, תוך שימוש בכלים הטכנולוגיים המתוחכמים והעדכניים ביותר. לרשות התלמידים עומד אולפן טלוויזיה חדיש הכולל ציוד צילום, תאורה, הקלטה ועריכה ברמה מקצועית גבוהה.

פרויקטים במגמה: החל מכיתה י' התלמידים כותבים תסריטים, מצלמים, מביימים ועורכים בעצמם את סרטיהם. פרויקט הגמר בכיתה י"ב הוא סרט עלילתי בן 15 דקות.
במסגרת המגמה מתקיימים קשרים עם גופים בחו"ל, ומפעם לפעם נוסעים משלחות תלמידים לייצג את ישראל בהפקות ובמחנות מדיה בינלאומיים. רבים מבוגרי המגמה השתלבו במשך השנים בכל תחומי ההפקה הקולנועית-טלוויזיונית בארץ.

הלימודים במסגרת המגמה כוללים (בנוסף ליחידות החובה) 8-10 יחידות לימוד טכנולוגיות, כך שבוגר המגמה זוכה בסיום לימודיו בשתי תעודות:

 • תעודת בגרות עיונית רגילה המאפשרת קבלה לכל הפקולטות האוניברסיטאיות.
 • תעודת גמר טכנולוגית המאפשרת קבלה ללימודי המשך (י"ג-י"ד) לתואר הנדסאי מערכות טלוויזיה וקולנוע והשתלבות במערך הפקות הווידיאו בצה"ל.

תנאי קבלה:

 • מבחני התאמה מעשיים בתחום האמנות היצירתית ובתחום המימוש הטכנולוגי.
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה א' מציון 70 ומעלה.
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה ב' מציון 75 ומעלה.
 • ממוצע ציונים 70 כללי; ציון בהתנהגות: א'.

רכזי המגמה: גידי דוכס gididukas@gmail.com │ ירון יעקבי yaronya@gmail.com
                  
תיאטרון (קוד מגמה: 4015) *לתלמידי מזרח ומרכז העיר
במגמת התיאטרון ניתן דגש על ביטוי האמנותי של התלמידים. דגש זה נובע מהתפיסה כי אמנות התיאטרון היא כלי המפתח יצירתיות, עבודת צוות ויזמות מתוך אמונה כי לימוד אמנות הוא הכרחי בעולם טכנולוגי ומשתנה.

תכנית הלימודים משלבת מיומנויות עיוניות (עם הפנים לאוניברסיטה) ומיומנויות מעשיות (עם הפנים לבתי ספר למשחק):

 • מיומנויות עיוניות - פיתוח יכולת מחקר עיוני, ניסוח בכתב והצגה בעל פה (שיטת P.B.L) מתוך עיון במחזות מיוון העתיקה ועד ימינו. 
 • מיומנויות מעשיות המשכללת את יכולת הביטוי האישי - פיתוח ערנות חושית לפרט ולקבוצה, פיתוח הקול ועבודה על הגוף, עיצוב תפאורה, תלבושות ותאורה.

בנוסף, תלמידי המגמה נהנים מסדנאות ומהצגות ממיטב הרפרטואר התרבותי של מיטב התיאטרונים בארץ.

 

תנאי קבלה:

 • מבחן התאמה במשחק (על התלמיד/ה להכין קטע קצר מתוך מחזה).
 • ריאיון אישי עם רכזת המגמה. 
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה א' מציון 80 ומעלה (מסלול מדעי).
 • מתמטיקה ואנגלית הקבצה ב' מציון 80 ומעלה (מסלול עיוני).
 • ממוצע ציונים כללי 70; ציון בהתנהגות: א'.

רכזת המגמה: עדי כהן adiyaron1@gmail.com

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד