יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

קריית החינוך השש שנתית ע"ש אלברט איינשטיין מקיף י'

   קריית החינוך השש שנתית  חטיבת הביניים "אבני החושן"
  מנהל/ת  עופר אילות  אתי בן חיים
  כתובת  אבני החושן 3, ראשון לציון  אבני החושן 2, ראשון לציון
  טלפון  03-9513963  03-9521246
  פקס  03-9617318  03-9616431
  דוא"ל  ofer@albert-einstein.co.il  avney1@walla.com
  אתר  אתר ביה"ס בהקמה 
 ל
דף הפייסבוק לחץ/י כאן
 אתר ביה"ס 

ייחודיות שש שנתית

קריית החינוך ע"ש איינשטיין מהווה חממה להתפתחות ולצמיחה אישית באמצעות מערכת תמיכה אקדמית וחברתית - מבוקר ועד ערב ושילוב בלתי מוגבל של כל מסלולי הלימוד. אנו מצטיינים בתחום המתמטיקה והמדעים ובתרומה לקהילה ולצבא. מובילים את מגמת הרפואה בשיתוף בית החולים אסף הרופא ואת מגמת האקדמיה לפני צבא בהנדסת תוכנה במסגרת המכללה למנהל. כל זאת לצד שמירה על העיקרון שכל תלמיד הוא משמעותי. אנו מכוונים אל היחיד. הנחת העבודה שלנו היא שהגמשת המערכת והתאמתה לצרכים פרטניים (קוגניטיביים ורגשיים) מקדמת את תחושת השייכות ואת הפניות של התלמיד ללמידה. מצוינות היא מימוש הפוטנציאל האישי של כל תלמיד. רק תלמיד מצוין יוכל להצטיין. מצוינות אינה מוגבלת רק לתחומי הלימוד המקובלים. זו דרך חיים ותפיסת עולם ערכית.

 

מסלולים בחטיבת הביניים

 • מופ"ת: מתמטיקה, פיזיקה ותרבות. תכנית שש שנתית המדגישה את לימודי המתמטיקה והמדעים, פיתוח החשיבה והיכולת היצירתית לצד הקניית ידע ומיומנויות לימודיות. הקבלה למסלול מותנית במכינה דו שלבית ובריאיון אישי.
 • עתודה למנהיגות מדעית טכנולוגית: תכנית שש שנתית החושפת את התלמידים בפני נושאים מתקדמים בתחום המדע והטכנולוגיה וסוללת להם את הדרך להיות חלק מדור המנהיגות וההובלה העתידי.
 • כיתת תל"ם - "תנופה לבגרות מלאה": כיתה בשכבת ט' המתוגברת בלימודי מקצועות הליבה המאפשרים לתת מענה לאוכלוסיית תלמידים בעלי מוטיבציה להצליח בלימודיהם.

תכניות מיוחדות בחטיבת הביניים

 • אמנות ומוסיקה במסגרת מעגלי שיח בשיעורי חינוך:
  בתחום המוסיקה - במסגרת שיעורי מוסיקה חווים התלמידים השתתפות פעילה בסדנת כלי הקשה ודרבוקות, בה כל אחד יכול לבטא את יצירתו.
  בתחום האמנות - שילוב האמנות בתכנים ובמקצועות השונים. אמנות חזותית, היכרות עם עולם האמנות ומפגש עם אמנים נבחרים.
 • פרויקט תב"ל - השתלבות תלמידים יוצאי העדה האתיופית בחברה הישראלית, טיפוח יכולות למידה וחשיבה.
 • פרויקט מל"א - תכנית למניעת נשירה גלויה וסמויה, העצמה רגשית והגברת תחושת השייכות.
 • פרויקט נוע"ם - כלי העצמה אמנותי לתרומה בקהילה, קבוצות חברתיות הפעילות בביה"ס ובשעות הפנאי במסגרת מחויבות אישית.
 • תנועת תרבות - ש"ש - פעילות רציפה ומעמיקה של מדריכי תרבות בקרב תלמידי החטיבה.
 • פרויקט עוג"ן - טיפוח והעצמה רגשית למניעת נשירה גלויה וסמויה.
 • בנות שירות לאומי - בנות השירות משתלבות במגוון תחומי הדרכה ופעילויות עזר בתחום הלימודי, חינוכי וחברתי.
 • יזמים צעירים - תכנית המעודדת תלמידים לטפח יזמות עסקית, תוך רכישת כישורי חיים והתנסויות מגוונות. התלמידים בפרויקט מקימים חברה עסקית ומפתחים מוצר שיווקי העומד בתחרות ארצית.

מסלולים ייחודיים ומגמות על אזוריות בחטיבה העליונה

 • מערכות רפואיות (10 יח' לימוד): לימודים מרתקים והזדמנות נדירה להיחשף למקצוע הרפואה באופן תיאורטי ומעשי כבר בתקופת התיכון. מגמה זו משלבת מדעי בריאות ורפואה מונעת. תכנית הלימודים מלווה ע"י מומחי בית החולים אסף הרופא. מקצועות ההתמחות: מדעי הבריאות (אנטומיה, פיסיולוגיה ורפואה מונעת), מערכות רפואיות (פתולוגיה וקליניקה), ובנוסף לימודי מדעים - ביולוגיה, כימיה או פיסיקה לפי בחירה. בשנת הלימודים תשע"ו בכוונתנו לבחון התמחויות נוספות במגמה ובהן: תזונה והשפעותיה, וטרינריה ורפואת בעלי חיים.
 • אל"צ (אקדמיה לפי צבא): מסלול ייחודי ברמה הארצית. מסלול המיועד למצטיינים ומזכה את בוגריו בתואר ראשון בתחום המבוקש של מדעי המחשב לצד ניסיון מעשי תעשייתי.
 • הנדסת תוכנה, טכ"מ (10 יח' לימוד): תכנית הכוללת את מדעי המחשב כמקצוע מוגבר ופרויקט גמר בתכנות. בשנת הלימודים תשע"ו יינתנו לתלמידי הנדסת תוכנה, קורסי העשרה (בתשלום) בנושא אבטחת מידע במרחב הסייבר. הקורס מקנה הסמכה בינלאומית של חברת CISCO ומגדיל את הסיכוי להשתלבות בתחום זה בצה"ל.
 • מגמת אמנות חזותית - על אזורי: בשנת הלימודים הבאה תפתח מגמת האמנות בבית הספר את שעריה לתלמידים מחוץ למתחם. המגמה פתוחה לתלמידי שכבת י' שייבחרו לאחר ריאיון אישי וקבלת חוות דעת מחטיבת הביניים. השיעורים מתקיימים בבית הספר ובמשכן הסדנה החדשה לאמנות. בסדנה מתקנים חדשניים של פיסול, ציוד מתקדם לציור וכיתת ציור, חדר מחשבים ומדיה עם מקרנים ותוכנות עריכה גרפית ותוכנות לעריכת סרטים.

תוצאות והישגים

מקיף י' בדירוג התיכונים המובילים בגיוס לעתודה אקדמית. לדירוג התיכונים המובילים לחצו כאן

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד