יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מרכז עירוני למצוינות

 מנהלת פדגוגית של המרכז

 ברכה צויליך

 רכזת  אורטל וקנין

 כתובת

 אבי האסירים 2, ראשון לציון 

 טלפון  03-6837723
 טלפון נייד (אורטל וקנין)  054-3548222
 דוא"ל  rishonec@roncenter.com

אודות

בית הספר למחוננים ע"ש רון ורדי ועיריית ראשון לציון מפעילים מרכז עירוני לטיפוח מצוינות מגן חובה ועד סוף החינוך היסודי, שבמהותו נועד להרחיב את פעילותו של בית הספר לקהל תלמידים שבהגדרתם הם מוכשרים אך אינם מחוננים. זאת, תוך שימוש בשיטות הוראה, מורים וכלים פדגוגיים ייחודיים, בהם עושה המרכז שימוש עם תלמידים מחוננים בשעות הבוקר. מרכז עירוני למצוינות פועל בשעות אחה"צ בתוך מתחם ביה"ס רון ורדי, ומיועד להעשרת ילדים ותלמידים במגוון תחומים. מטרת המרכז היא לטפח את היכולות הגבוהות הטמונות באותם ילדים, לאחר שאותרו ע"י מורים ומנהלים בבתי הספר השונים וכן בגנים (ראו קריטריונים מטה).
מרכז עירוני למצוינות, "מבית היוצר" של רון ורדי, מאפשר לתלמידים הבאים בשעריו מסגרת לימודים אקסקלוסיבית, רב תחומית ומרתקת, ולתלמידים המתמידים - גם קבלה למגמות מצוינות גבוהות בחינוך העל יסודי.

 

חזון

העשרה איכותית וטיפוח של מיומנויות חשיבה ולמידה גבוהות בקרב תלמידים מצטיינים מכיתה ג' ועד כיתה ז', שאותרו על ידי המורים והגננות. מרכז המצוינות מפעיל קורסים מגוונים ורב תחומיים במטרה לספק מסגרת לימודית וחינוכית שתעצב לאורך השנים תלמידים בעלי ידיעות הנגזרות מתחומי ידע שונים. יכולות למידה ומחקר גבוהות, חשיבה אנליטית ויצירתית וכן מיומנויות הצגה ושיתוף של קהל הן רק חלק מהמיומנויות שהמרכז מטפח בקרב תלמידיו. כמו כן חרט המרכז על דגלו את החינוך הערכי לאחריות ומנהיגות חברתית ותרומה לקהילה מתוך תפיסה שתלמידיו יובילו את מדינת ישראל בתחומי המדע, החברה, התרבות והכלכלה בשנים הבאות.

 

קריטריונים לקבלה

המרכז העירוני למצוינות מיועד לתלמידים מוכשרים מגיל גן חובה ועד סוף החינוך היסודי. מטרתו של המרכז לקדם ולטפח תלמידים מוכשרים, על מנת לאפשר להם מסלול כניסה למסלולי מצוינות בחינוך העל יסודי. תהליך האיתור הראשוני מבוצע ע"י המורות המלמדות את הילדים במהלך השנה, עפ"י הקריטריונים הבאים:

  • מוטיבציה והתמדה בלימודים
  • סקרנות ועניין בתחומי ידע מגוונים (גם מעבר לנושאי השיעור)
  • בשלות רגשית ללמידה עצמאית בסביבות הדוחפות למצוינות 

קורסים ותחומי דעת 

 לידיעתכם, פעילות המרכז העירוני תחל ב- 16.10.2017

 כל הקורסים ונוהלי הרישום בחוברת מרכז עירוני למצוינות תשע"ח להלן:  

 

  לחוברת מרכז עירוני למצוינות תשע"ח 2017/18 לחץ כאן
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי בתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד