יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

דבר מנהלת האגף לחינוך יסודי וחטיבות צעירות

הורים ותלמידים יקרים,


האגף לחינוך יסודי מהווה כתובת פדגוגית, ארגונית, כלכלית ומקום לחשיבה והתלבטות עבור בתי הספר היסודיים בעיר. אנו מאמינים כי מנהלי בתי הספר הם המנהיגים של בית הספר וקהילת ההורים. מנהלי בתי הספר הם השותפים שלנו להובלת החינוך בעיר יחד עם הפיקוח של משרד החינוך.

 

אנו חותרים לשיפור ההישגים האישיים של כל תלמיד ותלמידה, ומבקשים להעניק הזדמנות שווה לתלמידים על מנת שימצו את הפוטנציאל הטמון בהם באופן המיטבי.

בשנים האחרונות הובלנו מהלך של פיתוח ייחודיות לבתי הספר היסודיים בראשון לציון. פעלנו לסייע לבתי הספר להבנות את הייחודיות שלהם ולבססה בתכניות הלימודים יחד עם מגוון פעילויות וכלים המותאמים למאה ה-21. 

 

אנו מסייעים להכנסת תכניות לימודים עירוניות ייחודיות, נוסף על התכנית המוכרת והמחייבת מטעם משרד החינוך. משאבים עירוניים רבים - הבאים לידי ביטוי בחיזוק ההישגים הלימודיים, תחומי העשרה והעמקה, פיתוח מיומנויות חברתיות, רגשיות וערכיות - מוקצים לטובת החזון החינוכי והתוויית התשתית להעצמתם של התלמידים, כל זאת בהלימה ליעדי משרד החינוך.


במקביל אנו פועלים להבניית המודל של בחירה מבוקרת שעובר שינויים עם השינויים הדמוגרפיים בעיר. אתם ההורים רשאים לבחור את בית הספר בו ילמד ילדכם באשכול הבחירה שסמוך למקום מגוריכם בתהליך הבחירה המבוקרת, תוך ראיית צורכי הכלל והתחשבות בשיקולים מערכתיים.

 

האגף לחינוך יסודי פועל להעצים ולהשביח את מערכת החינוך העירונית, בהשבחת דרכי ההוראה עדכניות ומתוקשבות, תוך מתן טיפול פרטני לכל תלמיד, על מנת לחולל את השינוי שבכוחו להביא למצוינות. האגף פועל על פי המודל הרשותי של "רצפים חינוכיים" אשר במרכזו עיקרון המצוינות במנהיגות תוך עבודת צוות על הרצף. במסגרת זו, בתי הספר היסודיים מקפידים לקיים רצף חינוכי החל מהקליטה בגני הילדים העירוניים ועד המעבר לחינוך העל-יסודי. הרצפים מושתתים על רצפים בתחום הקוגניטיבי-מוטורי רגשי-חברתי והתנהגותי, וזאת מעבר לתכנים הלימודיים.


אנו מאמינים כי סיוע לפרט וטיפול מושכל בכל ילד והורה חשוב לא פחות מההסתכלות המערכתית הכוללת. האיזון בין השניים הוא אמנות אותה אנו מנסים להוביל ברגישות ובנחישות.

 

יעדים ודגשים מרכזיים בחינוך היסודי לשנים הקרובות:

 • מחויבות לקידום כל תלמידי העיר להישגים לימודיים גבוהים ומימוש אישי
 • העצמת תלמידים בעלי צרכים ייחודיים הזקוקים למענה מותאם
 • טיפוח תלמידים מוכשרים למצוינות אישית
 • התאמת תכניות ייחודיות בבתי הספר והטמעתן
 • יצירת אקלים מכיל ומכבד בבתי הספר
 • פיתוח למידה משמעותית תוך שימוש במדיות ובאמצעים טכנולוגים מתקדמים
 • השבחת דרכי הוראה עדכניות ומתוקשבות
 • הרחבת החינוך הסביבתי והחינוך לקיימות
 • טיפוח מעורבות חברתית, אחריות לאחר והרחבת ערך ההתנדבות כאורח חיים
 • פיתוח המנהלים כשדרת המנהיגות החינוכית העירונית
 • פיתוח והעצמת הצוותים החינוכיים בהלימה ליעדי המאה ה-21

שלכם ולמענכם,
רונית רענן
מנהלת אגף חינוך יסודי וחטיבות צעירות
 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד