יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שיבוץ בוגרי ו' לבתי הספר המקיפים השש שנתיים - בחירה מבוקרת

כידוע, העיר ראשון לציון עברה רה ארגון במערכת החינוך ובתי הספר העל יסודיים הפכו לשש שנתיים.  במהלך הרה-ארגון נעשה אבחון ומיפוי של הקיים במערכת החינוך העל-יסודי בעיר בוועדות מקצועיות שבחנו את כל המרכיבים הקשורים לחינוך העל יסודי והוחלט להציע תהליך של שינויים מבניים ותוכניים כאחד מבחינת: אופן ארגון הלימודים והרצפים החינוכיים, מבנה מערכת החינוך, אזורי רישום, ייחודיות בתי ספר מבחינה פדגוגית, איזון ושוויוניות בין בתי הספר במגוון היבטים, מענה לאוכלוסיות קצה, כל זאת במטרה לשפר את איכויות תהליכי למידה-הוראה ומתן מענה עירוני עדכני והולם לתלמידי העיר.

 

אחת הדרכים שנבחרה כדי לצמצם את מספר התלמידים בשכבת גיל ולאזן מספרית ואינטגרטיבית בין הילדים, היא להתחיל תהליך של בחירה מבוקרת במעבר מכיתה ו' לכיתה ז', וזאת במקום לשלוח את התלמיד לבית ספר רק על פי אזור מגוריו. משמעות הדבר היא כי בחלק מבתי הספר היסודיים תלמידים העולים לכיתה ז' יוכלו לבחור ללמוד בין שני בתי ספר מקיפים שש שנתיים. בחירת בתי הספר אשר בהם תהיה בחירת הורים ותלמידים מבוקרת התבססה על שיקולים הנוגעים לגודל בית הספר, רצף פדגוגי וקרבה גיאוגרפית.

 

לכל בית ספר שנכנס לבחירה המבוקרת תינתן מכסה של תלמידים. בכל מקרה בו הבחירה תעבור את מכסת התלמידים המיועדת לכל בית ספר על יסודי, תתכנס מינהלת בחירה של הרשות העירונית אשר תחליט על פי קריטריונים קבועים ומוסכמים על שיבוצו של התלמיד. להלן הקריטריונים במקרה של רישום יתר:

  1. תינתן עדיפות למרחק הגיאוגרפי
  2. גודל ביה"ס הקולט
  3. מדיניות ושיקול דעת מקצועיים ומערכתיים (ויסות כיתות, סיבות רפואיות, סיבות סוציאליות).

על סדרי הרישום בבחירה המבוקרת לשנה"ל תשע"ז נודיעכם במועד.

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד