ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "פשוש"

גן "פשוש"

ת.ז
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: נינה בר; סייעת: מירב וקנין; גננת המשלימה: עדי ברוכיאן; סייעת משלימה: מיכל אטיאס.
שם הגן כשם ספרו של ע. הלל "אני פשוש", על פשוש ציפור השיר הזעירה.

שאלנו את הגננת נינה בר:

מה מיוחד בגן?
"בגננו פועלת תכנית 'סיפורי דוסו' המסייעת לילדים לפתח הבנה של העצמי ושל הזולת, משפרת את יכולת הבחירה וקבלת ההחלטות, מקנה מיומנויות בהבעת רגשות, מעודדת תקשורת בין אישית ומספקת כלים לפתרון בעיות. בנוסף, באמצעות סיפורים, דמיון מודרך, משחק, פיתוח לשון ואמנות, מגיעים הילדים להכרה ביכולתם וליחס חיובי כלפי עצמם. הילדים בגן משחקים הרבה בתיאטרון, מה שמאפשר להם מפגש עם חוויותיהם הפנימיות ומפתח מיומנויות חברתיות.
תכניות נוספות הפועלות בגן: 'יום של תכלת', פרויקט המחנך לאחריות ולאכפתיות, להבנת חשיבות הדיווח למבוגר במצבי סיכון, לטיפוח דימוי עצמי חיובי ולאורח חיים בריא. באמצעות הפרויקט הילדים לומדים לפתח דרכי התמודדות מול לחצים חברתיים שליליים; השף הצעיר - הילדים עוברים חוויה מאתגרת במהלכה הם מכינים אוכל בריא לבדם (תחת השגחה כמובן), משתפים פעולה ולבסוף אוכלים ביחד את המאכלים שהכינו".

כיצד לדעתך מחנכים ילדים במאה ה-21?
"ילדי המאה ה-21 סקרנים מאוד וחשופים לפלאי הטכנולוגיה. כמו הדורות שלפניהם, גם הם מבקשים להיות רצויים ומקובלים. לטעמי יש לחשוף אותם בצורה מבוקרת וחכמה לחוויות ולתכנים המתאימים להם, תוך שמירה על גבולות מתאימים. יש לאפשר להם סביבה מלאת גירויים וכלים ללמידה, תוך התנסות, חקר ומשחק".

ובנימה אישית...
"אני גננת זה 20 שנה, בעלת תואר B.Ed. אני נהנית לראות כיצד ילד מתפתח, מתקדם ומגיע להישגים בזכות עבודה משותפת של צוות הגן וההורים. אין כיף גדול יותר מלתת ולקבל חום ואהבה, ליצור, לטפח, ללמוד מהילדים ולחשוב על רעיונות חדשים. אין יותר טוב מלקבל חיבוק אמיתי ואוהב של הילדים בכל בוקר".

 

צפו בפרסום הגן במקומון "השקמה"

 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד