יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מועדון מודל האו"ם

מודל האו"ם, תכנית בתחום קשרי חוץ באגף נוער וצעירים, מבקשת לדמות את פעילות הוועדות השונות של האו"ם. המשתתפים לומדים את כללי הדיון, הפרוצדורות הרשמיות ונוהלי הוועדות ברמה המהותית והטכנית. מאחר שהמשתתפים פועלים כנציגיהם של מדינות שונות בוועדות, עצם ההשתתפות בפרויקט מאפשר למשתתפים ללמוד רבות על אודות הוועדה בה הם משתתפים, על המדינה אותה הם מייצגים, וכן על נושאים אקטואליים העומדים בראש סדר היום של הקהילה הבינלאומית בכלל ושל הוועדות השונות בפרט.

 

מדובר בתכנית ייחודית אשר מעניקה לתלמידי התיכון המשתתפים בה ידע תיאורטי בסיסי וכלים מעשיים ביחס לעבודת האו"ם; הבנה של הפוליטיקה הבינלאומית והכרת נבכי עולם הדיפלומטיה; שיפור יכולות הדיון, הניתוח וההתבטאות; שיפור ניכר ומשמעותי בשימוש בשפה האנגלית (קריאה, כתיבה ודיבור); חשיפה לקשת רחבה של תחומים אשר להם חשיבות מעשית שתסייע רבות לתלמידים בהמשך התפתחותם האישית והמקצועית, כגון, אמנות הדיבור לפני קהל, רטוריקה, שימוש בשפת גוף, שימוש בהומור באופן בונה וחיובי, כתיבה וארגון של טיעון, ניהול משא ומתן, שיפור תהליך קבלת החלטות ועוד.

 

משתתפי התכנית הינם נציגים מבתי הספר התיכוניים בעיר מכיתות י"א-י"ב. התכנית מיועדת לכ-30 משתתפים הנבחרים על ידי צוות התכנית באמצעות מיונים קבוצתיים וראיונות אישיים. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע ביום קבוע, ומשלבים סדנאות, סיורים מקצועיים, ביקורים רשמיים וכן אירועים חברתיים. כמו כן משתתפי התכנית לוקחים חלק בכנסים ארציים ובינלאומיים במטרה להתנסות בסימולציות ובתרגילים ולהוביל משימות מנהיגות בקהילה.

 

בראייתנו, תלמידים המייצגים את בית ספרם בפרויקט יוקרתי זה מסייעים להעלות את יוקרתו ואת שמו של התיכון ברמה המקומית, הארצית והבינלאומית, ומזכים אותו בחשיפה למוסדות אקדמיים, מוסדות ממשלתיים, ארגונים בינלאומיים, אנשי ציבור באקדמיה ובפרקטיקה, גורמי תקשורת ועוד. מעבר לכך, מדובר בדרך נוספת להעשיר את עולמם של התלמידים בתיכון.

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד