יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית "עמיתי דילר"

תכנית "עמיתי דילר"

ראשון לציון שותפה עם קהילת פדרציית מטרו ווסט שבניו ג'רסי, ארה"ב, במגוון רחב של תכניות חינוכיות, ביניהן תכנית "עמיתי דילר" הפועלת בעיר בהובלתו של אגף נוער וצעירים בעירייה ובשיתוף פדרציית מטרו ווסט וקרן "הלן דילר" מסן פרנסיסקו.


במסגרת התכנית פועלות שתי קבוצות מנהיגות צעירה, בנפרד ובמשותף, בראשון לציון ובקהילת מטרו ווסט ניו ג'רסי בנושאים הבאים:

  1. זהות יהודית-ישראלית
  2. ערכים הומניסטיים כגון: כבוד האדם, צדק וצדקה, איכות הסביבה ועוד. ערכים אלו יידונו תוך לימוד חווייתי על הקשר שלהם לתרבות היהודית/עברית ובחינתם במציאות הישראלית
  3. עשייה והתנדבות למען הקהילה והחברה
  4. קשר בין שתי הקבוצות בראשון לציון ובמטרו ווסט ודיון על הקשר בין ישראל והתפוצות
  5. רכישת כלים להובלת פרויקטים חברתיים

מטרת תכנית "עמיתי דילר" היא להקים רשת של קבוצות מנהיגות יהודית בכל העולם, במטרה לפתח דורות של מנהיגים יהודים שיהיו קשורים ומחויבים לזהותם ולתרבותם היהודית, כמו גם לחברה ולקהילה בה הם חיים, למדינת ישראל ולעם היהודי על כל פזורותיו. הקבוצות מראשון לציון וממטרו ווסט הינן חלק מרשת זו אשר פועלת במספר קהילות מרכזיות בארה"ב, כאשר כל קהילה בארה"ב פועלת מול קהילה מקבילה בישראל.

 

תכנית "עמיתי דילר" נתמכת על ידי קרן משפחת דילר בסן פרנסיסקו, אשר תורמת ומקימה פרויקטים למען העם היהודי בישראל ובתפוצות. מדי שנה נפתח מחזור חדש של התכנית ובו קבוצה מראשון לציון המורכבת מנציגים נבחרים משכבת י'

וי"א מכלל בתי הספר הממלכתיים והממלכתיים-דתיים וממגוון תנועות הנוער וגופי הנוער בעיר.


הפעילות בתכנית כוללת מפגשים קבועים בימי רביעי אחת לשבועיים, סמינרים, ביקור הדדי של שתי הקבוצות - מפגש בקהילה היהודית מטרו ווסט (10 ימים בחודש אפריל) ומסע משותף לשתי הקבוצות בישראל במהלך הקיץ וכן פעילות התנדבותית לאורך השנה.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
קהילה והוראה לומדת
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד