יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פעילויות לתלמידים ברשת "כותר ראשון"

רשת "כותר ראשון" - רשת הכותרים והספריות של ראשון לציון - חרטה על דגלה לעודד קריאה ואהבת הספר בקרב ילדי הגנים ובתי הספר. כחלק משיתוף הפעולה עם מינהל החינוך מתקיימים פרויקטים שונים בהם מתארחים התלמידים בכל ספריות הרשת.

 

 גני ילדים

תעלומה בספרייה: לאן נעלמו הסופים? הצגה מקורית לעידוד הקריאה בקרב ילדי הגן

רשת הספריות "כותר ראשון" בשיתוף האגף לחינוך קדם יסודי מזמינים את ילדי הגנים במסגרת חודש הקריאה (מאי-יוני) להתארח בכותרים ולפתור את התעלומה "לאן נעלמו הסופים?"
על ההצגה: ענת בת ה-5 מגיעה עם אמה הספרנית ליום כיף בעבודתה בספרייה. ענת מגלה שבסיפורים המוכרים והאהובים עליה "אליעזר והגזר", "מיץ פטל", "דירה להשכיר" ו"האריה שאהב תות" - נעלמו הסופים!
הילדים עוזרים לענת לפענח את התעלומה ולמצוא את סוף הסיפור, תוך שהם מגלמים את הדמויות מהספרים, בשילוב אביזרים צבעוניים ותחפושות. בהצגה מקבלים הילדים הצצה לעולמה הקסום של הספרייה בדרך חווייתית והומוריסטית.
בסיום ההצגה תתקיים סדנת הכנת סימניות שבה כל ילד מכין סימניה עם שמו.

 

 בתי ספר יסודיים

"חגיגת הספר" (לתלמידי כיתות א')
במסגרת הפרויקט "חגיגת הספר" רשת הספריות "כותר ראשון" בשיתוף האגף לחינוך יסודי מגשימים משאלות לילדי כיתות א'. הילדים מתוודעים לספרייה הציבורית בשכונה בה הם גרים. הספרניות מציגות לילדים את מגוון הפריטים הכתובים והדיגיטליים בספרייה. המפגש כולל הצגת סיפור: "כוכב המשאלות", יצירה ושעת סיפור-הצגה, או לחילופין פעילות עם טאבלטים על סיפורי ילדים מוכרים ואהובים.
בסיום הפעילות מקבל כל ילד שי - ספר וחוברת "הספר הראשון שלי" מתנת ראש העירייה ואגף חינוך יסודי.

 
מה-דע בספרייה (לתלמידי כיתות ג')
רשת הספריות "כותר ראשון" בשיתוף האגף לחינוך יסודי מזמינים את תלמידי כיתות ג' למיזם: "מה-דע בספרייה". מטרת המפגש להעמיק את חוויית הבילוי בספרייה ולהמשיך את מסורת האירוח של כל תלמיד ותלמיד בעיר ברשת הספריות שהחלה "בחגיגת הספר" של כיתות א'. בפעילות התלמידים מתוודעים לספרי מידע בנושא המים, לומדים על תכונות המים ועורכים ניסויים. לקינוח משחקים משחקי חשיבה מבוססי מדע.
בסיום הפעילות מקבל כל ילד שי - "מעטפה מדעית" להמשך ההתנסות והחוויה בבית.

 

א"ש לילה (לתלמידי כיתות ה')
מדי שנה נערך בראשון לציון כנס השפה העברית "לשון ראשון" ובמסגרתו תלמידי כיתות ה' מוזמנים לכותרים ולספריות לפעילות מיוחדת במינה, מפתיעה ומצמררת: א"ש (אימוני שפה) לילה. המשתתפים הופכים ל"בלשים" ופותרים 4 זירות פשע, מפענחים טביעות אצבעות, מוצאים את הגנב, מתחפשים לדמויות שונות וכותבים סיפור על פי צלילים. לסיום הפעילות - מפגש עם שחקן מספר סיפורים מפתיעים ומפחידים.
הפעילות מתקיימת בשעות הערב.

 

טקס בנות מצווה "הנזיד האדום" - לאימהות ובנותיהן בגיל בת מצווה (כיתה ו')
טקס "הנזיד האדום" נערך במקור לבנות יהודיות מתבגרות בערים מרכזיות על דרך המשי באסיה התיכונה. הטקס כלל שלושה מבחנים: מבחן הסבלנות, מבחן החוכמה ומבחן האומץ. בטקס האימא והסבתא הכינו נזיד אדום, סיפרו סיפורים והביעו משאלות. הטקס העכשווי מזמין אותנו לשבת במעגל של הקשבה, להשמיע ולשמוע סיפורי חוכמה שעברו במסורת של הנשים ולחוות במשותף מעבר תומך ובעל משמעות לבת המצווה. בטקס נשמע סיפורים, נבחן את עצמנו בשלושת המבחנים, נתפלל בתנועה, נטעם סוכריות של ברכה, ניצור קמע, נביע משאלה ונדליק נר כחלק מהבאת האור הפנימי אל העולם.
הפעילות בתשלום וכוללת שלושה מפגשים בשעות הערב.

 

 להלן ספריות רשת "כותר ראשון" (לחצו על הכותר המבוקש)
 כותר ראשון תרמ"ב  כותר ראשון רוזן
 כותר ראשון אלון  כותר ראשון נווה אליהו
 כותר ראשון שקמה  כותר ראשון נווה חוף
 כותר ראשון יצחק שדה  כותר ראשון שיכון המזרח

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד