יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

בית הספר לסייעות הגיע לכנסת

בית הספר לסייעות הגיע לכנסת

במסגרת כנס "תכנון מהיסוד לגיל הרך" שנערך בכנסת ביוזמת ח"כ הפרופ' מנואל טרכטנברג, הוזמנה מחזיקת תיק החינוך בעירייה, פרופ' תמי רונן, להציג את התפיסה העירונית הייחודית בנושא הסייעות

 

ראשון לציון היא העיר היחידה בישראל שבה כל סייעת שמשתלבת במערכת החינוכית נדרשת לעבור קורס בן 270 שעות על פני שלוש שנים בבית ספר לסייעות. את המיזם המיוחד הזה שמובילה עיריית ראשון לציון ושהחל כבר לפני שנתיים, ביקשו ללמוד ולשמוע בכנסת ישראל.


במסגרת כנס "תכנון מהיסוד לגיל הרך", שהתקיים בכנסת ביוזמת ח"כ הפרופ' מנואל טרכטנברג, הוזמנה מחזיקת תיק החינוך בעירייה, פרופ' תמי רונן, להציג את התפיסה של ראשון לציון בנושא. לפני כשנה הובילו משרד החינוך, האוצר והשלטון המקומי את רפורמת "הסייעת השנייה" במסגרתה תתווסף סייעת לכל גני הילדים העירוניים בגילאי 3-4. מטרת המהלך היא להרחיב ולהעמיק תכניות חינוכיות חדשות ובכך להעניק יחס חם ואישי יותר לילדים וכן סביבה חינוכית ועשירה יותר.
מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון מכשיר את הסייעות החדשות במסגרת בית ספר לסייעות שפועל במתחם הגימנסיה הריאלית מקיף א', כאשר מלבד סייעות חדשות לומדות בביה"ס לסייעות גם סייעות בעלות ותק ביניים ואף חלק מהסייעות הוותיקות.

 

בכנס השתתפו גם שולמית זכאי מנהלת אגף חינוך קדם יסודי וליאורה גשרי-רוזנסקי מנהלת אגף שירות פסיכולוגי חינוכי. בסיום אמרה שולמית זכאי: "אנו מבינים שהשלב של הגיל הרך הוא שלב קריטי בהתפתחות הילד ויש חשיבות רבה לתת לסייעות את כל הכלים לטפל היטב בילדי העיר".

 

בתמונה, מימין לשמאל: פרופ' תמי רונן, שולמית זכאי וליאורה גשרי-רוזנסקי

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד